Napište nám:
capek@capek.us

special

Rosťa Čapek uvádí…

John Cowan a Darin&Brooke Aldridge Band (USA)

Nejrespektovanější zpěvák newgrassu a bluegrassu exkluzivně v Praze!
16. a 17. února 2018
v hotelu Pyramida (sál Dlabačov)
Bělohorská 24, Praha 6

fotogalerie z koncertu >
John Cowan "Hlas Newgrassu", zpívá už 37 let a jeho vokály se s ubíhajícími léty jen vylepšují. Je skvělý ať zpívá country, bluegrass, gospel, soul, jazz nebo rock-and-roll – a často přechází z jednoho do druhého během jediného koncertu. Obdivují jej nejen statisíce fanoušků, ale i kritici a ostatní muzikanti.
special
John Cowan se narodil v roce 1953 v Ohiu, s hudbou začal v Kentucky v 70.letech. Jeho hvězda se rozzářila naplno v roce 1974 když začal hrát na basu v nové kapele New Grass Revival. Po několika koncertech mu nabídli stálé angažmá a on se zmínil, "že také trochu zpívá" Jeho nezaměnitelný tenor a energická hra na elektrickou basu se staly jedním ze symbolů kapely. Spolu s kolegy z New Grass Revival (Sam Bush, Courtney Johnson, Curtis Burch a později Bela Fleck a Pat Flynn) představili nové generaci fanoušků výbušnou a experimentální odnož bluegrassu.
Poté co New Grass Revival v roce 1990 skončil, nahrál John několik kritikou velmi dobře přijatých alb včetně Soul’d Out (1986), John Cowan (2000), Always Take Me Back (2002), New Tattoo (2006), 8,745 Feet, Live at Telluride (2005 a 2009), Comfort & Joy (2009), The Massenburg Sessions (2010) a Sixty (2014).
Zároveň vystupoval na nahrávkách jiných muzikantů ať už jako zpěvák nebo basista (více než 140 alb, např.Garth Brooks, Glen Campbell, Rosanne Cash, Ashley Cleveland, Rodney Crowell, Steve Earle, Bela Fleck and the Flecktones, Hootie and the Blowfish, Janis Ian, Hal Ketchum, Alison Krauss, Delbert McClinton, Reba McEntire, Tim O’Brien, Mark O’Connor, Poco, John Prine, Kenny Rogers, Darius Rucker, Leon Russell, Darrell Scott, Ricky Skaggs, Travis Tritt, Hank Williams Jr., Jesse Winchester, Wynonna, Zac Brown, The Doobie Brothers and alba Will the Circle Be Unbroken).
Dále vystupoval především sólově a se svou kapelou (John Cowan Band) a často se obracel ke svým newgrassovým kořenům. John je stálicí všech důležitých festivalů jako jsou Telluride Bluegrass Festival nebo MerleFest.
Od roku 2010 vystupuje pravidelně s Doobie Brothers a nyní i s kapelou Darin and Brooke Aldridge Band, se kterými znovu hraje mnoho hitů New Grass Revival.

Darin and Brooke Aldridge Band special
Darin byl členem legendární kapely Country Gentlemen (v letech 1995-2004), nyní tvoří kapelu spolu se svou ženou Brooke, která hraje na mandolínu a především zpívá. V letošním roce byla oceněna bluegrassovou asociací IBMA titulem Nejlepší bluegrassová zpěvačka roku. Oceněni byli i Darin a další členka kapely Carley Arrowood (housle). Na banjo v kapele hraje Matt Menefee, držitel Grammy, jehož technika je ohromující. Založil kapelu Cadillac Sky a hrál s Mumford and Sons.Koncert - fotogalerie (foto Jiří Nedvěd)

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert

TOPlist