Napište nám:
capek@capek.us

special

Rosťa Čapek uvádí…

Balsam Range (USA)

První liga současného bluegrassu v Praze!23. května 2017 od 17:00 a 20:30
v hotelu Pyramida (sál Dlabačov)
Bělohorská 24, Praha 6

fotogalerie z koncertu >


Balsam Range se během několika let díky skvělým vokálům a dechberoucím instrumentálním sólům vyšvihli na trůn bluegrassového světa. Nedávno byli oceněni tituly IBMA "Vokální kapela roku" a "Bavič roku" a jejich nahrávky dominují všem bluegrassovým žebříčkům. Houslista a zpěvák Buddy Melton se navíc stal zpěvákem roku. Tato bez nadsázky "kapela hvězd" je tvořena pouze šampiony národních hudebních soutěží.
Jejich hudba je intenzivní, čerstvá a má moderní zvuk bez ztráty kvalit tradičního bluegrassu.
V květnu budou propagovat své poslední album "Mountain Vodoo" na exkluzivním evropském turné, při kterém vystoupí pouze pětkrát - z toho dvakrát v Praze! Na novém albu prezentují mix gospelu, oldtime music, jazzu, country, swingu, akustického rocku and bluegrassu.

Marc Pruett - banjo - legenda! Držitel Grammy, který hrál s Jimmy Martinem i Ricky Skaggsem.
Buddy Melton - housle. Jeden z nejlepších současných houslistů i zpěváků ("Zpěvák roku 2014"), hrál na turné se Samem Bushem, Porter Wagoner, Rhondou Vincent and Tony Ricem.
Caleb Smith - kytara. Hrál v kapele Doyle Lawsona a Larryho Sparkse. Je skvělý zpěvák.
Darren Nicholson - mandolína. Virtuozní hráč, několikrát nominovaný na Grammy a ceny IBMA. Hrál s George Jonesem, Vince Gillem, Merle Haggardem a Marty Stuartem.
Tim Surrett - kontrabas. Vystupoval na největších jevištích (Carnegie Hall, Ryman Nashville, Grand Ol 'Opry). Seznam jeho spoluhráčů je velmi dlouhý od Keith Urbana, Vince Gilla, Rhondy Vincent, Tonyho Rice až k Larry Sparksovi. V roce 2015 se stal "Basistou roku IBMA".Koncert - fotogalerie (foto Naďa Murmaková)

Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert Koncert

TOPlist