Napište nám:
capek@capek.us

Munde

Rosťa Čapek uvádí…

Alan Munde Trio (USA)
&
Emory Lester a Mark Johnson (USA)

Emory

Dvojkoncert legend bluegrassové a akustické hudby


26. května 2015 od 20:30
v hotelu Pyramida v Praze 6 (Bělohorská 24)
Fotogalerie (foto Štěpán Bahenský)

Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory Emory
Munde

Alan Munde je považován za jednoho z nejlepších 5-ti strunných banjistů všech dob. Hrál v kapele se Samem Bushem a v Sunny Mountain Boys Jimmyho Martina, kde začala jeho dlouhá a velmi produktivní kariéra v tradičním bluegrassu. Jeho zásadní kapelou byla Country Gazette, kde za více než 20 let vzniklo mnoho skvělých nahrávek včetně "Alan Munde- Knee Deep in Bluegrass", oceněné IBMA jako nejlepší instrumentální CD.

Alan Munde Trio tvoří kromě legendárního banjisty Alana Mundeho dva další zásadní bluegrassoví muzikanti: mistr flapickingové kytary, Adam Granger a trojnásobný člen síně slávy IBMA, legenda bluegrassové mandolíny, Dick Kimmel. Oba již po několik desetiletí hrají bluegrass na podiích v USA, Kanadě i v Evropě. Dick byl členem kapely Dela McCouryho. Společně či zvlášť vydali tito tři muzikanti více než 100 bluegrassových nahrávek.

Emory

Emory Lester- mistr akustické mandolíny, který ovlivnil všechny současné špičkové hráče. Je obdivován pro svou jasnou, čistou, rychlou a efektivní techniku. Hrál s Tony Ricem, čtyři roky vystupoval se zakladatelem kapely Country Gentlemen Billem Emersonem. V současné době se věnuje jazzu, bluegrassu, new-age a hře na mandolu a další mandolínové nástroje. Kromě mnoha jiných nahrávek se účastnil na výběrovém CD Mandolin Artistry Vol. 1 The Young Mando Monsters.
Johnson

Mark Johnson "vynalezl" Clawgrass styl hry na banjo, který je kombinací clawhammer stylu a Scruggsovy tříprsté hry. Je nejen skvělým hráčem, ale také skladatelem akustické hudby. V roce 2012 byl oceněn cenou Steva Martina (za znamenitou hru na banjo a přínos bluegrassové hudbě). Jeho hra na banjo je jedinečná, samozřejmě je stále především bluegrassová, ale můžeme v ní najít i vliv tradičního folku, progresivní akustické hudby, new-grassu a hlavně old-timu.
TOPlist